qc profili

Rulman ömrü ile ilgili altı faktör:

(1) yük [N / mm2] Yük P

Yük ne kadar büyük olursa, yatak ömrü kısadır; Yük dalgalanması daha büyük, yatak ömrü üzerindeki etkisi daha büyük, yatak ömrü kısa; Her durumda, maksimum yük izin verilen maksimum yük değeri teorisini aşamaz. Yük boyutu, yatağın öngörülen alanına bölünen gerçek çalışma yüküne eşittir ve formül P = F / (D * B) 'dir.

(2) hız [m / s] V ve PV değeri

Rulman ömrü PV değerinin boyutuna bağlıdır, yani gerçek yük [N / mm2] V ve kayma hızı [m / s] P ürünü, PV değeri daha küçük, rulman ömrü uzar.

(3) sıcaklık [oC] T

Yatak ömrü aynı zamanda yatağın sıcaklığına da bağlıdır, bu nedenle tip seçimi tasarlanırken ilgili bileşenlerin ısı dağılımı özellikleri dikkate alınmalıdır.

(4) taşlama parçalarının yüzey pürüzlülüğü

Temas yüzeyi pürüzlülüğü, Ra0.2 ~ Ra0.8 arasında olmalıdır, montajdaki yatak ve işlemin kullanımı, yatağın çalışma yüzeyinde keskin medya hasarına sahip olamaz.

(5) malzeme bileşenlerinin zemin yüzeyinde, taşlama parçaları yüzey pürüzlülüğü, mil kovanının hizmet ömrünü etkileyen faktörlerden biridir, normal şartlar altında 0.4 Mu Ka'ya eşit veya daha az ulaşan yüzeyler gerektirir.

(6) yatak yuvasının tasarımı, yağlama koşulları vb. Gibi diğer faktörler.

Mesaj bırakın